21 listopada 2013

Lakierowe Czwartki #3 : Paznokcie twarde jak żelazo | Paese, odżywka do paznokci

Nie pokażę Wam lakieru a odżywkę, która pozwoliła mi zapuścić bardzo długie (jak na mnie) paznokcie. Dostałam ją w PaeseBox'sie i od tamtego czasu używam jej jako bazę pod lakier. Do jej używania skłoniła mnie czysta ciekawość jak moje paznokcie zareagują na 2% stężenie formaldehydu (tyle samo co eveline 8w1, która u mnie spisywała się b.dobrze). 


Odżywka zawiera między innymi 2% formaldehydu, proszek diamentowy oraz filtry UV. Pojemność kwadratowej buteleczki to 9ml a cena około 16 złotych. Odżywkę dostajemy dodatkowo zapakowaną w kartonik, który niestety wyrzuciłam. Na płytce odżwyka jest przeźroczysta, lakier utrzymuje się na niej standardowo, więc bez obaw może być stosowana jako baza. 


Jedynym minusem, którym bardzo mnie irytuje to brak składu na buteleczce. Nie wiem jak Wy ale ja nie mam tendencji do przechowywania kartoników, szczególnie po lakierach dlatego skład mógłby znaleźć się na tyle szklanego opakowania. Koniec narzekania teraz czas na efekty!


Zdaję sobie sprawę, że do idealnych paznokci jeszcze dużo mi brakuje ale porównując to co jest z tym, co było w zeszłym roku po zdjęciu tipsów to mogę powiedzieć, że odniosłam sukces. Co odżywka zdziałała? Przede wszystkim paznokcie stały się mocniejsze i twardsze, od czasu kiedy zaczęłam jej używać żaden paznokieć nie złamał się ani nie rozwarstwił. Skłonna jestem powiedzieć, że przynosi lepsze efekty niż osławione odżywki z Eveline.


Odżywka schnie w ekspresowym tempie, zazwyczaj malując prawą dłoń lewa jest już całkowicie sucha i gotowa 'przyjąć' kolor. Wydaje mi się, że produkty Paese do paznokci są mało docenione. Nie wiele znalazłam recenzji na temat tego produktu, choć zasługuje na uwagę.

Jakie odżywki używacie najczęściej? Które polecacie a które nie sprawdziły się na Waszych paznokciach ?

6 komentarzy:

 1. Masz piękne paznokcie! Ja niestety ostatnio mam problem z paznokciami, które non stop się rozdwajają. Może dam szansę Paese. Ich lakiery polubiłam, więc może odżywka także przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że Paese ma w swojej ofercie taki produkt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety znowu musiałam ściąć, bo mi się rozdwoił jeden... :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz fajny kształt paznokci :)
  Mam z Paese jeden lakier i całkiem fajny, chociaż trwałością nie grzeszy - niecałe 2 dni :)

  OdpowiedzUsuń